Představení segway

Segway je jedinečné elektrické zařízení, které udržuje samostatně rovnováhu, funguje v každém terénu a snadno se ovládá. Jízda na Segway je intuitivní a zvládnout ji, je otázkou několika minut. Pět nezávislých gyroskopů monitoruje rovnováhu stokrát za vteřinu. Nastupte, nakloňte se a jeďte. Narovnejte se a zastavte. Jeďte rychle nebo pomalu. Otočte se doleva, doprava a jeďte. |Na vozítku může jezdit každý kdo má aspoň 25 kg do 125 kg.

Vozítko pro život

Ať jsi mladý nebo mladý v srdci, Segway® i2 a x2 jsou dva užitečné a zábavné prostředky, jak se pohybovat po okolí, oběhnout pochůzky, setkat se s přáteli, vydat se do přírody a prostě si užít život novým, jiným způsobem! Rozjeď to na segwayi!

Jízda na PT se nedá srovnat s ničím, co jste dosud zažili, protože tady dosud nic podobného nebylo. Nastupte, a Váš první instinkt bude opřít se o něco, jak byste to udělali na čemkoli se dvěma koly. Okamžitě si ale uvědomíte, že Segway PT vyvažuje za Vás, téměř jako by se stal Vaší prodlouženou součástí. Pro firmy = vyšší produktivita a spokojení zaměstnanci

Segway® Personal Transporter (PT) je velmi přizpůsobivý nástroj na zlepšení produktivity pro komerční subjekty. Studie, které provedli naši zákazníci, ukazují na dvouciferné vylepšení produktivity. Pracovníci jsou rychlejší, neboť mohou překonávat kratší vzdálenosti rychleji. Zvýší se také množství věcí, které můžou mít zaměstnanci u sebe a sníží se jejich únava z opakujících se úkonů a zároveň náklady na pracovní úrazy. Společnostem navíc umožní vzdát se benzinových vozidel a nákladů na údržbu a provoz s nimi spojených. Segway je ekonomický, spolehlivý, odolný a snadný na údržbu.

Dynamická stabilizace

Vozítko Segway je vybaveno několika gyroskopy, které přesně snímají jeho skutečnou polohu, a výkonnou výpočetní inteligenci, která zajišťuje jeho dynamickou stabilizaci, čímž polohu dokonale kontroluje. Chování inteligence je velmi podobné chování chodce: · Reaguje na změnu těžiště pohybem. Nakloníte-li se dopředu, Segway se plynule rozjede dopředu. Nakloníte-li se víc, rozjede se rychleji. Narovnáte-li se, Segway plynule zastaví. Nakloníte-li se dozadu, Segway se plynule rozjede dozadu. Není zapotřebí ani plyn, ani brzda. · Průběžně diagnostikuje sama sebe. Hrozí-li výpadek, oznámí to předem, aby chodec stihl zastavit a sesednout. · Automaticky balancuje ve vzpřímené poloze. Aktivní Segway nemůže upadnout ani dozadu, ani dopředu.

Akumulátory

NiMH akumulátory dodávají stejnosměrných 72 Voltů. Akumulátory se nabíjejí ze sítě, potřebují příkon 350 W, jedno plné nabití trvá 2 hodiny. Nabíječka je integrovaná přímo ve vozítku. K síti se připojuje síťovou šňůrou.

Motory

Segway pohánějí dva nezávislé miniaturní servomotory, každý o jedné koňské síle. Umožňují dosáhnout rychlosti až 20 km/h.

Proč SEGWAY?

Inspirací bylo sloveso segue, což znamená plynule přecházet (z něčeho do něčeho jiného). Zkratka PT znamená Personal Transport.

Segway-Liberec.cz